ALTIN
DOLAR
EURO
BITCOIN
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9°C
Hafif Yağmur

Kadın Girişimcilere Hibe 2018

18.10.2018
327
A+
A-

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar 

Bankaların kadın girişimciler için kredi vermesi ülke ekonomisi içinde kadınlara da yer verilmesinin bir adımıdır. Ülkemizde birçok banka kadın girişimciler için kredi sağlamaktadır. Bu girişimcilerin birçok masrafına katkı sağlamak ve desteklemek amaçlı avantaj demektir. Kadın girişimcilerinin hayallerini gerçekleştirmeleri için sağlanan destek kredilerinde uygun faiz oranları ve vade sürelerinin uzun olması girişimciler için büyük olanaklar sağlamaktadır.  Kadın girişimcilere destek olmak için kredi veren bankalar şunlardır:

  • Ziraat Bankası,
  • Finans Bank,
  • Vakıf Bank,
  • Türkiye Ekonomi Bankası,
  • İş Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • A Bank,
  • Deniz Bank,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Halk Bank’tır.

Finans Bank Kadın Girişimcilere Kredi Desteği Hakkında Bilgi

Finans Bank uzun yıllardır bankacılık alanında başarılı bir politika sürdürmektedir. Bu başarıları sayesinde kadın girişimciler için de uygun olan desteği sağlamaktadır. Kadınların kendi işlerini kurmaları için ve aynı zamanda kendi işyerlerini büyütebilmeleri için kredi veren Finans Bank yaklaşık olarak 3 bin kadın girişimciye fırsat tanımıştır. Aynı zaman Finans Bank Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan almış olduğu kaynak ile kadın girişimcilerden herhangi bir şart beklemeksizin destek sağlamaktadır. Toplamda 36 ay vadeli geri ödemesi olan girişimci kredileri sayesinde birçok kadın Finans Bank’ın vermiş olduğu bu fırsattan faydalanmaktadır.

Vakıf Bank Kadın Girişimciler İçin Destek Paketi Hakkında Bilgi

Kadın girişimcilere destek sağlayan Vakıf Bank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasından temin ettiği kaynak sayesinde kadınlara kredi desteği sağlamaktadır.  84 ay vadesi olan bu girişimci kredilerine başvurmak da oldukça kolaydır. Aynı zamanda bu krediden yararlanan kadınlar Vakıf Bank’ın tüm bankacılık işlemlerinden de faydalanabileceklerdir. Vakıf Bank’ın bu krediyi vermek için aradığı şartların başında işyerinde 250 kişiden az olan personel çalıştırılması ve toplamda yıllık gelirin 50 milyon euroyu geçmemesi bulunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Kadın Girişimciler İçin Kredi Fırsatları Hakkında Bilgi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan temin edilen kaynak sayesinde Türkiye Ekonomi Bankası da kadınlara girişimcilikleri için fırsat tanımaktadır. TEB kadın girişimcilere uygun faiz oranları bulunan ve geri ödeme seçeneklerinde esnek kurallar ile kredi desteği sağlamaktadır. TEB’ten kadın girişimcilik kredisi alabilmek için ilk kurallardan birisi, işletmede en az bir adet üst düzey kadın yöneticinin bulunma şartıdır. Ortaklık ile elde edilecek işyerlerinde ortaklık payının en az %51 hissesinin kadına ait olması şartlar arasındadır.

Garanti Bankası Kadın Girişimcilere Verdiği Kredi Hakkına Bilgi

Garanti Bankası kadın girişimcilere altınlarının Garanti Bankası altın hesaba yatırılması karşılığında bir destek kredisi vermektedir. Aynı zamanda kadın girişimciler için 60 aya kadar vadeli kredi destekleri de bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Kadın Girişimcilere Verdiği Kredi Hakkında Bilgi

Ziraat Bankası’nın girişimci kadınlar için verdiği krediler hazine destekli garanti fonu yani kefalet desteği ile çeşitli fırsatlar şeklindedir. Ziraat Bankası kadın girişimciler için kredi desteklerinde ve kadın girişimcilere nakit kredilerde 60 ay vade oranları ile krediler sunmaktadır.

A Bank Kadın Girişimcilere Sunduğu Krediler Hakkında Bilgi

A Bank kadın girişimcilerin oluşturduğu şirketin sermayesine ve katkı fonuna destek olmaktadır. Uygun geri ödeme koşulları ve düşük faiz oranları sayesinde kadın girişimciler tarafından çok tercih edilen bir kredi desteğidir. A Bank Uluslar arası Finans Kurumu tarafından aldığı kaynak sayesinde kadın girişimcilere kredi ile destek sağlamaktadır.


BLOCK REKLAM
Serkan Kıvanç
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.